Bizi Takip Edin

MS Madencilik Tic. Ltd. Şti. Emirler Köyü Yıldızeli / Sivas

info@msmadencilik.com.tr

SANAYİ

SANAYİ

YANGINDAN KORUMA

Düşük yoğunluklu ve iyi izolasyon özelliklerinden dolayı, döşeme tabanlarında eksfoliye edilmiş vermikulit kullanılır.

Bu levhalar çoğunlukla yangın bariyerleri oluşturmak, kanalları örtmek veya inşa etmek ve çelik yapı unsurlarını yangının etkilerinden korumak için yangınlarda bir 'çekirdek' olarak kullanılırlar. Düşük basınçlı sprey uygulanmış ticari ve endüstriyel yapısal çelik yangın koruma ürünleri uygulama özelliklerini geliştirmek ve yüksek derecede yangına direnç kazandırmak için dövülmüş vermikulit kullanır .

Genleşmiş vermikulit nemi tutmada çok etkilidir ve bir yangın durumunda bu çelik alt tabakada bir soğuma etkisine sahip buhar haline dönüşür ve böylece sıcaklık artışı gecikir. Vermikulit konsantresi ayrıca yangına dayanıklı alçıpan (alçıpan veya duvar tahtası) üretiminde de kullanılır.

SÜRTÜNME ASTARI

Exfoliated vermikülitin bulucu sınıfları öncelikle otomotiv pazarı için sürtünme kaplamalarında kullanılır. Termal direnci, diğer hammaddelere ekleme kolaylığı, şekli ve yüzey özellikleri nedeniyle bu amaçla kullanılır.

YÜKSEK ISI YALITIMI

Daha katı dereceli vermikülit, çoğunlukla sodyum veya potasyum silikat ile karıştırılan yalıtım üretiminde kullanılır.

ÇELİK SEKTÖRÜNDE SICAK TOPPİNG

Vermikülit konsantresi, malzemenin daha sıcak kalmasını sağlayacak bir yalıtım tabakası oluşturmak için sıcak metal üzerine döktüğünde derhal pul pul dökülür.

MAYIN SIZDIRMAZLIK MADENİ

Vermikülit, Portland çimentosunda bir katkı maddesi olarak kullanılır ve metan girişini önlemek için yeraltı madenlerinde patlama ihtimali olan bir dolgu macunu olarak kullanılır.

BOYALAR, SIZDIRMAZLIK MADDELERİ, PLASTİKLER VE MASTİKLER

Alev geciktiriciliğini arttırmak ve ultraviyole ışığın aşırı miktarda olduğu alanlarda performansı arttırmak için ince öğütülmüş toprak katılır.

REFRAKTER GUNNİNG VE CASTABLE MİXES

Kalsiyum alüminatlı çimentolar ve eksfoliyasyonlu vermikülit, refrakter beton ve harçlar üretmek üzere bir araya getirilebilir.

VERMİKÜLİT DİSPERSİYONLARI

MicroLite gibi vermikülit dispersiyonlar, yüksek sıcaklık kaplamalarında veya inşaat malzemeleri için bağlayıcılarda kullanılır.

SONDAJ MALZEMELERİ

Vermikülit konsantresi sondaj ve bitirme faaliyetleri sırasında kuyu altı basınç kayıplarının önlenmesi için sondaj çamurlarında "kayıp dolaşım malzemesi" olarak kullanılır.

ÖZEL KAPLAMA

MicroliteVermikülit içeren özel kaplamalar, mineralin kimyasal veya fiziksel olarak ince delaminasyonundan sonra dispersiyonlardan yapılır. Vermikülit dispersiyonlar, yüksek sıcaklık kaplamalarında veya bağlayıcılarda kullanılır:

  • İnşaat malzemeleri
  • Contalar
  • Kaynak perdeleri
  • Özel kağıtlar / tekstil
  • Karbon kompozitleri üzerindeki okside dirençli kaplamalar
  • Filmler için bariyer kaplamaları olarak

Diğer dolgu malzemeleri ile kombine edildiğinde, öğütülmüş eksfoliyasyonlu vermikülit ve bir 'boya tipi' bağlayıcı, ıslak sprey uygulanmış bir anti-drumming bileşiği olarak kullanılabilir. Bu ürünler, perde duvar yapımında kullanılanlar gibi veya tren istasyonlarında ve tünellerde kaplamalar olarak mimari panellerin titreşimini azaltmak için yoğun şekilde kullanılmaktadır.

Eritilmiş Çelik İzolasyon

Erimiş Çelik İzolasyon, erimiş metal üzerine bir kapak yerleştirildiğinde genişler ve ısı kaybını azaltan yalıtıcı bir battaniye oluşturur.

Vermikülit kimyasal olarak inerttir, inorganiktir ve ısıtıldığında dumanı yaratmaz. Erimiş metal yalıtımı, özel olarak erimiş metal endüstrisi için sadece boyutlandırılmış ve paketlenmiş vermikülit içermektedir.

Kolay ve tutarlı-İdeal Kombinasyon

Çantayı metalin üzerine atmanız yeterlidir ve yalıtımı sağlamak için Metal Çelik İzolasyon genişler ve temas üzerine yayılır. Genleştiğinde kaba olması nedeniyle, Erimiş Çelik İzolasyon ince toz izolasyonlarına göre daha az tozludur.

Her kullanışınızda ne bekleyeceğinizi bilirsiniz; Düzgün akış karakteristikleri için ebatları tekdüzedir ve partiden partiye kadar tekrarlanabilir kimya içerir.

Ve çanta hakkında iki kez düşünmenize gerek yok - polietilenden yapılmış ve erimiş metal ile teması üzerine parçalanıyor.

BÜLTEN

Yaygın inancın tersine, Lorem Ipsum rastgele sözcüklerden oluşmaz.