Bizi Takip Edin

MS Madencilik Tic. Ltd. Şti. Emirler Köyü Yıldızeli / Sivas

info@msmadencilik.com.tr

İNŞAAT

İNŞAAT

Dökme beton İnşaat sektöründe vermikulitin inanılmaz derecede değerli olmasını sağlayan sayısız özellik vardır:

  • Yanıcı değil
  • Yanmaz
  • Ekonomik
  • Kokusuz
  • Toksik dumanlar yaymaz
  • Zararlıları / kemirgenleri cezp etmez
  • Bozulmaz veya parçalanmaz

Bu özellikler sayesinde vermikülit kullanımı çok geniştir.

GEVŞEK DOLGU İZALASYON

Duvar yapısının ve oyuk iskeletinin gözenekleri ve boşluklarının yangın derecelendirmeleri ve akustik performansının arttırılması, su itici ile muamele edilmiş eksfolimerize edilmiş vermikulitle doldurularak gerçekleştirilebilir.

Çatı katlarını ve çatı katlarını izole etmek için, daha büyük gradlı püskürtülebilir vermikülit kullanılabilir. Vermikülit, kirişler arasına döşenmesi ve daha sonra tesviye işlemlerinden oluşan uygulama ile kullanımı kolay olmanın yararlarından biridir.

HAFİF BETON VE ŞAPLAR

Vermikulit içeren uzmanlaşmış kaplamalar, kimyasalın veya fiziksel olarak çok ince delaminasyon işleminden sonra minerallerin dispersiyonlarından yapılır.

Vermikülit dispersiyonlar inşaat malzemeleri, contalar, kaynak perdeleri, özel kâğıt / tekstil, karbon kompozitleri oksidasyona dayanıklı kaplamalar ve filmler için bariyer kaplamalar için yüksek sıcaklık kaplamalarında veya bağlayıcılarda kullanılır.

Diğer dolgu maddeleri ile kombine edildiğinde öğütülmüş eksfoliyasyonlu vermikülit ve bir 'boya tipi' bağlayıcı, ıslak sprey uygulanmış bir anti-drumming bileşiği olarak kullanılabilir. Bu ürünler, perde duvar yapımında kullanılanlar gibi mimari panellerin titreşimlerini hafifletmek için ya da demiryolu istasyonları ve tünellerde kaplamalar olarak kullanılırlar.

VERMİKULİT SIVALAR

Kaplamayı, kullanım kolaylığını, çok çeşitli yüzeylere yapışmayı, yangına dayanıklılığı ve yonga / çatlama / büzülmeye karşı direnci arttırmak için, genel yapı plasterlerinde (el ve sprey uygulanır) eksfoliye edilmiş vermikulit kullanılır.

Vermikulit, alçı formülasyonlarında perlit gibi diğer agregatlar ile de kombine edilebilir. İnşaat endüstrisinde kullanılan genel sıvalar sadece su ilavesi gerektiren mülkiyetli karışımlar olabilir veya site karışımları agrega ve suyun uygun bir jips malzemesine eklenmesiyle toplanabilir.

Tescilli ve yerinde harmanlanmış sıvalar, beton, blok işleri, genişletilmiş metal çıta ve diğer macunlar veya sıvalar dahil olmak üzere çeşitli yüzeylere uygulanabilir (genellikle makineyle değil bir şahin ve malayla elle kullanılabilir).

İNŞAAT LEVHALARI

Eksiltiyetsiz vermikülit içeren levhalar, yapı elemanlarını selülozik yangınların etkilerinden korumak için sıklıkla kullanılır. Yangın engelleri oluşturmak, yangın bariyerleri oluşturmak, kanalları örtmek veya inşa etmek ve çelik yapı elemanlarını korumak için bir çekirdek olarak kullanılır.

Potasyum silikat veya sodyum silikat bağlı levhalar; vermikülit eklenerek üretildiğinde, bu levhalar 1150C'ye kadar servis sıcaklıklarına dayanabilir ve pot hücrelerindeki karbon katodun arkasındaki yedek izolasyon olarak sıklıkla kullanılırlar.

Bu işlem yankılanma süresini azaltmak için akustik paneller üretmek için de kullanılabilir.

TAVANI VERMİKÜLİTLE YÜKSELTİN

Çimento esaslı çatı kaplama sistemini oluşturmak için vermikülit içeren beton çatılar genellikle polistiren levha gibi diğer izolasyon malzemeleri ile birlikte kullanılır.

Bir bitümlü bağlayıcı ile kombine edildiğinde, vermikülit, düşük termal iletkenlik, düşük nem içeriği ve doğrudan torbadan dökülerek sıkıştırılma gibi kolay yerleştirme avantajlarına sahip hafif bir çatı oluşturmaya yardımcı olabilir.

VERMİKÜLİTLE GÜVENCEYE ALINIR

Vermikülitin yangın dayanım özellikleri, yerel bina yetkilileri, devlet derecelendirme büroları ve sigorta şirketlerinin büroları tarafından ulusal olarak tanınmaktadır.

Underwriters 'Laboratories, güvenlik çözümlerinin yenilenmesinde yüzyılı aşkın tecrübeye sahip, bağımsız bir güvenlik bilimi şirketi olup, bileşenlerden biri olarak vermikülit kullanan oda ve güverte sistemlerine 4 saate kadar derecelendirme tahsis etmiştir.

Ve verikülitle yapılan son beton çatılara uygulandılar, aplikatör tarafından 50 yıla kadar garanti verilebilir!

YÜZME HAVUZU KAPLAMALARI

Vinil havuzunuzun ömrünü, vermikülit yüzme havuzları ile iki katına çıkarın veya üç katına çıkarın.

Yüzme Havuzu LinerPortland çimentosu ile kombine edildiğinde, daha ince dereceli eksfolimerize vermikülit, yüzme havuzu vinil astarları için bir taban oluşturur.

Bu birleşim, Kuzey Amerika'da, vinil astarını delebilecek taşların taşınmasını durdurmak için yaygın olarak kullanılmaktadır ve ayrıca su tablasındaki hareketleri barındırmaktadır. Vermikülit kullanımı pürüzsüz, yumuşak, dayanıklı bir havuz yüzeyi oluşturur.

BÜLTEN

Yaygın inancın tersine, Lorem Ipsum rastgele sözcüklerden oluşmaz.