Bizi Takip Edin

MS Madencilik Tic. Ltd. Şti. Emirler Köyü Yıldızeli / Sivas

info@msmadencilik.com.tr

ENDÜSTRİ

ENDÜSTRİ

AMBALAJ MALZEMELERİ

Genişletilmiş Vermikulit düzensiz şekilli nesnelerin etrafına dökülür ve taşıma ve nakliye esnasında darbeleri emmesiyle taşınan ürüne yastık işlevi sağlar ve istenilen ürün teslimat yerine güvende ve kolayca ulaşır.

LABORATUVAR PAKETLERİ

Emniyet söz konusu olduğunda, herhangi bir risk alınmamalı ve vermikülit, tehlikeli materyalleri ambalajlarken güvenlik açısından bir zorunluluktur. Bir minder sağlar ve emici-tehlikeli sıvıları nakletmek için gereklidir.

Vermikulit Laboratuar Paketlerinin avantajları şunları içerir:

 • Hafiftir, nakliye maliyetlerini en aza indirir ve ayrıca temiz ve aşındırıcı değildir
 • Etki dayanıklılığı: Serbest akış özelliği hızlı, kolay kapsama alanı sağlar. Bu sıkı kapsama etkisi ve darbeyi en aza indirir.
 • Doğal olarak emici malzeme: Emici olduğu için kaza sızıntılarını emniyet altına alabilir.
 • Yanmaz: Yanıcı değildir ve duman veya koku yaymaz.
 • Reaktif Olmayan ve İnorganik

Vermikülit, doğal olarak oluşan ve tamamen inert bir mineraldir ve diğer ambalajlama materyallerinde oluşan problemleri ortadan kaldırır. Nakliye esnasında muhtemel sızıntıların bulunduğunu ve emniyetli olmasını sağlayarak, en yaygın kimyasallarla reaksiyona girmeyecektir. Düzgün bir şekilde paketlendiğinde, vermikülit laboratuar paketleri, 20 galona kadar kimyasal sıvıları (55 galonluk tamburda) güvenle tutacaktır.

SÜRTÜNME BALATALARI

Daha ince dereceli genleşmiş vermikulit esas olarak otomotiv sektörü için sürtünme kaplamalarında kullanılır.

Vermikulit, homojen bir karışım elde etmek için ısıl direnci, şekli, yüzey özellikleri ve diğer hammaddelere ekleme kolaylığı nedeniyle kullanılır.

OTOMOTİV

Otomotiv (İnce Partikül Büyük Boy Vermikülit) ve diğer ince dereceli eksfolimerize vermikülit, otomotiv pazarının sürtünme kaplamalarında kullanılır.

Vermikülit, bu uygulama için aşağıdakilerden dolayı kullanılır:

 • Isıl direnç
 • Yüzey özellikleri
 • Diğer hammaddelere ilavesi kolaydır
 • Akustik soğurma

Vermikülit, pul pul dökülmüş grafit ile benzer bir yapıya sahipken oksitlenmez ve bu nedenle aşağıdakileri içeren otomotiv uygulamaları için çok uygundur:

 • Fren balataları
 • Debriyaj diskleri
 • Kauçuk contalar
 • Otomotiv boyaları ve vernikleri

AMBALAJ FİLMLERİ

Patates cipsi çantasıVermikülit ambalaj filmleri çok sayıda endüstride esastır ve birçok tüketici her gün onlarla geliştirilmiş bir ürünle temasa girer.

Çoğunlukla, bu temas mutfaklarında bulunur, çünkü vermikülit ambalaj filmleri daha taze bir ürün için birçok gıda paketleme katmanı olarak sıklıkla kullanılır. Çalışır, çünkü vermikülit tabaka oksijenin çantanın içine girmesini önlemek için elektrikle şarj edilir. Bu çok ince katmandaki dağınık trombositler gaz molekülleri için geçilemez bir yol oluşturur.

Vermikülit Ambalaj Filmlerinin Faydaları

Performans

Poliviniliden klorür (PVdC) ve etilen vinil alkol (EVOH) gibi net bariyer malzemeleriyle karşılaştırıldığında çok daha iyi bir gaz bariyeri.

Uzun yaşam

Diğer bariyer yöntemlerine kıyasla, daha iyi neme direnç gösterir ve esnek-kırılma eğilimi göstermez. Artı, aşındırıcı değildir.

Çeşit çeşitliliği

Vermikülit farklı seviyelerde gaz bariyerleri oluşturmak için farklı kalınlıklarda uygulanabilir. Bu, birçok paketleme uygulamasının gereksinimlerini karşılamayı sağlar.

Tasarruf

Vermikülit ambalaj dolgularının alternatif yöntemlerden daha ucuz olma eğilimi vardır.

Çevresel faydalar

Vermikülit ambalaj diğer bariyer yöntemlerine göre daha az gaz bariyeri sağlar. Artı, kaplamalar düzenli depolama alanlarında çözünür ve kompostlaştırılabilir ambalajın biyolojik olarak parçalanabilirliğini engellemez.

BÜLTEN

Yaygın inancın tersine, Lorem Ipsum rastgele sözcüklerden oluşmaz.